Novinky

Alfresco: Strategická technologie v rukou inQoolu

V nedávném vydání našeho podcastu jsme měli tu čest si poslechnout rozhovor s Tiborem Szabó, předsedou představenstva společnosti inQool. Tibor nám poskytl hluboký náhled do strategií, technologií a inovací se kterými inQool pracuje v oblasti komplexních dokumentových systémů.
Publikováno 7. 2. 2024

InQool se specializuje na několik důležitých technologických segmentů, přičemž významným prvkem je využití platformy Alfresco. Alfresco je globální open source technologie pro správu obsahu (tzv. Document Management System, neboli DMS), která se vyznačuje vysokou mírou flexibility, výkonem a možnostmi modifikací pro potřeby různorodých klientů. Tato platforma umožňuje efektivní správu a bezpečné uchování obrovského množství dokumentů, což je zásadní v dnešní době digitalizace a kybernetických hrozeb.

Jedním z významných úspěchů inQoolu byla implementace DMS Alfresco pro Slovak Telekom na Slovensku a T-Mobile v Česku, což představuje jednu z nejrozsáhlejších implementací této technologie v Evropě. Tento projekt ukázal schopnost inQoolu integrovat komplexní systémy na federativní úrovni, což zahrnovalo sjednocení řízení a správy dokumentů v obou zemích. Tato implementace nejenže zvýšila efektivitu, ale také posílila bezpečnost a správu citlivých informací v obou korporacích.

Bezpečnost dat a informací je v inQoolu prioritou. V době, kdy kybernetické útoky představují stále větší hrozbu, je důležité, aby měly korporace silnou obranu a efektivní systémy pro správu svých dat. InQool klade důraz na to, aby jejich řešení byla nejen inovativní, ale také bezpečná a spolehlivá.

Tibor také zdůraznil, že inQool musel během realizace svých projektů nad DMS Alfresco překonat řadu výzev, ale zároveň v nich vždy viděl příležitosti pro další růst a inovace. S tím, jak se technologie vyvíjí a mění potřeby trhu je inQool připraven adaptovat se a nabídnout řešení, která budou odpovídat současným i budoucím požadavkům klientů.

Rozhovor s Tiborem nám poskytl cenný pohled do způsobu jakým inQool pracuje, modifikuje a rozvíjí své řešení nad technologií DMS Alfresco a jak přemýšlí nad naplňováním individuálních potřeb svých klientů.

Přečtěte si také
Most mezi akademií a praxí: Příběh partnerství InQoolu s…
V InQoolu jsme hrdí na naše dlouhodobé partnerství s Fakultou informatiky Masarykovy univerzity. Toto spojení není jen o podpoře akademického světa, ale také o budování silného…
14. 12. 2023
Zdárně jsme dokončili vývoj mobilní aplikace Balíkovna
Na začátku roku 2023 jsme vyhráli veřejnou zakázku České pošty. Uběhlo 11 měsíců plných tvrdé práce a do světa vyšla mobilní aplikace Balíkovna. Možná vás překvapí, co vše díky ní…
11. 11. 2023
Zobrazit vše